Pierwszy Piątek Miesiąca - bp Jan Piotrowski modlił się za misje

Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawił Mszę Świętą w intencji dzieła misyjnego naszej diecezji. – To wyraz pamięci o naszych misjonarzach – tłumaczył Pasterz naszej diecezji.

Eucharystię odprawiono przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej w bazylice katedralnej. Jak w każdy pierwszy piątek miesiąca biskup kielecki modlił się za misjonarzy i misjonarki, a także za darczyńców misji. – Nasza modlitwa jest wyrazem pamięci o nich oraz pełnym ufności spotkaniem z nimi w wierze. Papieska intencja tego miesiąca mówi o tym, żeby postęp zawsze pozostawał w służbie człowiekowi. W ten dar modlitwy włączamy również tych wszystkich, którzy walczą z koronawirusem, a zwłaszcza służbę zdrowia i tych, którzy cierpią z powodu pandemii – mówił biskup kielecki.

Homilię wygłosił ks. Adam Pawlik, który zwrócił uwagę na roztropność, jako przydatną cechę w życiu chrześcijańskim. – Jezus zachęca nas do postawy pełnej roztropności, a nawet przebiegłości i sprytu w czynieniu dobra, a unikaniu zła. Dziś pierwszy piątek miesiąca, więc jakże nie powiedzieć, że kochamy Jezusa. Przyszliśmy tu z samego rana, żeby złożyć dziękczynienie Bogu Wszechmogącemu za wielki dar miłości i wielką dobroć jaką otrzymujemy w czasie Najświętszej Ofiary. Serce Boże i nasze serce muszą się złożyć, bo nie ma innej drogi zbawienia – wyjaśniał.

Pierwszy Piątek Miesiąca jest w diecezji kieleckiej dniem poświęconym misjom, w którym wspieramy dzieło ewangelizacji duchowo i materialnie.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia ks. Adama Pawlika