Podpatrzone w parafii... Chełmce

Światowym Dniem Misyjnym rozpoczęliśmy przeżywanie Tygodnia Misyjnego. Dzieci, rodzice i parafianie z Chełmiec uczestniczyli w niedzielnej Mszy św., podczas której Słowo Boże wygłosił ks. Bartosz Sikora, wikariusz tutejszej parafii.

- Dzieci i młodzież poznawali kontynenty poprzez dekorację misyjną i chusty w kolorach misyjnych, wierni natomiast wsparli materialnie Dzieło Misyjne Kościoła – mówi Joanna Jaworska, katechetka pracująca w Szkole Podstawowej w Brynicy. Warto dodać, że wszystkie ofiary dzisiaj złożone na całym świecie są przeznaczone do dyspozycji Ojca Świętego Franciszka.

- Po Mszy św. można było tez nabyć różance misyjne, kalendarze na rok 2024 i inne przedmioty, które nasi uczniowie z Brynicy udostępnili wiernym, którzy chcieli podzielić się swa ofiara – dodaje katechetka Joanna.

Ks. Proboszcz Stanisław Malec, ks. Bartosz Sikora oraz katecheci parafii św. Marii Magdaleny w Chełmcach: Małgorzata, Joanna, Darek i Zbyszek dziękują wszystkim za wsparcie Dzieła Misyjnego. Dalsze działania będą czynione w Tygodniu Misyjnym w szkołach…

xmhas