Podpatrzone w parafii... Masłów - Msza „bez prądu"

W piątek, 20 października 2023 r. o godz. 19.30 w kościele Przemienienia Pańskiego w Masłowie Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta przewodniczył Mszy św., w czasie której modlono się za dzieci poczęte.

Od 5 lat w Parafii Przemienienia Pańskiego w każdy trzeci piątek miesiąca parafianie modlą się za dzieci poczęte, prosząc Pana Boga, aby zostały przyjęte z miłością. Msza św. sprawowana jest „bez prądu", przy świecach, które symbolizują poczęte życie ludzkie. Inicjatywa została zapoczątkowana przez duszpasterzy w ramach wspólnej modlitwy ze wspólnotą Ruchu Czystych Serc.

Bp Andrzej Kaleta w swoim słowie nawiązał do ciszy, której niejednokrotnie brakuje, a która jest potrzebna, aby usłyszeć orędzie o Bożej Miłości, która jest początkiem każdego życia.

Na zakończenie ks. proboszcz Piotr Motyka podziękował wszystkim zgromadzonym za dar wspólnej modlitwy, dziękując kapłanom, którzy na różnym etapie posługi przez lata otaczali duszpasterską opieką podjęta inicjatywę. Jej początki sięgają roku 2018, którą z grupą młodzieży zapoczątkował ówczesny wikariusz ks. Adrian Buczkowski, promując ideały Ruchu Czystych Serc. Toteż wspólna modlitwa wpisywała się w szerszą duszpasterską formację do życia w czystości serca i do stawania w obronie życia ludzkiego. Uczestnicy piątkowej modlitwy polecają Panu Bogu też, tych którzy utracili dzieci, i dziś wierzą w ich święte obcowanie. Inicjatywa modlitwna pod opieką Ks. Proboszcza była i jest podejmowała przez kolejnych duszpasterzy: w poprzednich trzech latach przez ks. Jakuba Janickiego, a obecnie przez ks. Huberta Króla.

Na mapie naszej diecezji Masłów to też miejsce szczególne, związane z osobą św. Jana Pawła II, który m.in. w dokumencie „Evangelium vitae" pisał o wartości i nienaruszalności życia ludzkiego: „W  człowieka pochodzi od Boga, jest Jego darem, Jego obrazem i odbiciem, udziałem w Jego ożywczym tchnieniu. Dlatego Bóg jest jedynym Panem tego życia: człowiek nie może nim rozporządzać”.

Duszpasterze i wierni masłowskiej parafii zapraszają w każdy trzeci piątek miesiąca na godz. 19.30 na Mszę św. w intencji dzieci poczętych.

xdpw