Podpatrzone w parafii... Miłosierdzia Bożego w Pińczowie - Odblaskowy różaniec

W środę, 4 października 2023 r. w kościele Miłosierdzia Bożego w Pińczowie odbyło się spotkanie z przedstawicielem Policji asp. Dawidem Muchą w ramach profilaktyki bezpieczeństwa i widoczności na drogach skierowanej do najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

- Zwróciliśmy się ze szczególnym apelem do dzieci o bezpieczne poruszanie się po zmroku na chodnikach i poboczach dróg, oraz na przejściach dla pieszych - mówi ks. Szymon Usarz, wikariusz.

Dziękujemy bardzo serdecznie Policji oraz wszystkim zaangażowanym w dzisiejszą akcję! Jeszcze raz bardzo gorąco apelujemy do wszystkich, a zwłaszcza do dzieci: ŚWIEĆMY PRZYKŁADEM NA DROGACH!

- Mamy nadzieję, że dzisiejsze nasze spotkanie i ODBLASKOWY RÓŻANIEC przyniosą efekt w postaci mniejszej ilości niebezpiecznych zdarzeń na drogach oraz większej świadomości o bezpiecznym poruszaniu się! Niech ta akcja stanie się stałym elementem naszych październikowych spotkań na nabożeństwach różańcowych i niech idzie w świat dając innym przykład! - dodaje ks. Usarz.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom, którzy dziś byli obecni ubrani w elementy odblaskowe! Bądźmy dla innych przykładem! ODBLASK TO NIE OBCIACH.

I oczywiście każde dziecko otrzymało dodatkowo element odblaskowy. Niech będzie zawsze z nami w widocznym miejscu i niech pokazuje innym, że jesteśmy obecni na drodze!

>> Galeria zdjęć