Podpatrzone w parafii... „Odblaskowy Różaniec” w Piekoszowie

W piątek, 28 października 2022 r. w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie miał miejsce tzw. „Odblaskowy Różaniec”. Podczas nabożeństwa odbyło się spotkanie z przedstawicielami Policji w ramach profilaktyki bezpieczeństwa i widoczności na drogach skierowanej do najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Obecni byli również Starosta Kielecki Cezary Majcher i Przewodnicząca Rady Gminy Piekoszów Barbara Drogosz, którzy zwrócili się ze szczególnym apelem do dzieci o bezpieczne poruszanie się po zmroku na chodnikach i poboczach dróg oraz na przejściach dla pieszych.

Apelujemy do dzieci i dorosłych: ŚWIEĆMY PRZYKŁADEM NA DROGACH!

- Mamy nadzieję, że dzisiejsze nasze spotkanie i „Odblaskowy Różaniec”przyniosą efekt w postaci mniejszej ilości niebezpiecznych zdarzeń na drogach oraz większej świadomości o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Niech ta akcja stanie się stałym elementem naszych październikowych spotkań na nabożeństwach różańcowych i niech idzie w świat dając innym przykład – mówią duszpasterze z Piekoszowa.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom, którzy byli obecni ubrani w elementy odblaskowe! Na zakończenie każde dziecko otrzymało dodatkowo element odblaskowy. Niech będzie zawsze z nami w widocznym miejscu i niech pokazuje innym, że jesteśmy obecni na drodze.

tekst za: parafiapiekoszow.pl

>> Galeria zdjęć