Podpatrzone w parafii... Popielec w Daleszycach

Środa Popielcowa rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Podczas Mszy św. (zamiast aku pokuty) ma miejsce obrzęd posypania głów popiołem, który przygotowuje się ze spalonych palm. Tak też było w kościele św. Michała Archanioła w Daleszycach.

Foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk"