Podpatrzone w parafii... Szaniec

W parafii Wniebowzięcia NMP w Szańcu w okresie wakacyjnym zakończyła się promocja zaangażowania parafian w Dzieło Misyjne.

Rozpoczęliśmy od Niedzieli z Nuncjuszem Apostolskim w Ghanie Księdzem Arcybiskupem Henrykiem Jagodzińskim, potem dwie krótkie, ale owocne wizyty z Misjonarzem z Wybrzeża Kości Słoniowej ks. Antonim Sokołowskim i dziś (30 lipca 2023 r.) zakończyliśmy niedzielą kenijską z Siostrą Agnieszką Gliniecką prowadzącą dom dziecka w Kenii.

Siostra mówiła o swym misyjnym powołaniu oraz o odpowiedzialności każdego z nas za Dzieło Misyjne. Jej hasło to „pomagamy, bo kochamy”. Siostra Agnieszka zachęcała do adopcji na odległość (w naszej parafii trzy osoby podjęły to wyzwanie) oraz prosiła o wsparcie dzieci, którym pomaga w diecezji Of Murang 'a.

Siostra Agnieszka po Mszach św. rozprowadzała przygotowane przez kenijskie dzieci różańce, a parafianie przygotowane wcześniej pyszne ciasto i dla równowagi małosolne ogórki.

Ks. Marek Tazbir
PROBOSZCZ W SZAŃCU