Pola Nadziei w Miechowie

„Cebulka tej rośliny posadzona na jesień przez zimę obumiera, by na wiosnę wyrosnąć i zakwitnąć – jest to widoczny znak przejścia hospicyjnego, nadzieja Życia Wiecznego”. Hospicjum Caritas w Miechowie rozpoczęło 19 Pola Nadziei.

W czwartkowe przedpołudnie, 23 września 2021 r. po raz pierwszy sadzili żonkile w Parku Miejskim w Miechowie, bo co roku wydarzenie odbywało się na placu Hospicjum.

Na wstępie siostra Benedykta Majzner - kierownik hospicjum przywitała wszystkich - Już tradycją stało się, że jesienią nasza społeczność miechowska sadzi żonkile – w tym roku po raz pierwszy w Parku Miejskim. Co ważne, każdy z nas, zaczynając od Przedszkolaków, Młodzież, Nauczycieli, Księży, Przedstawicieli Samorządu, Pracowników Hospicjum, po Wolontariuszy nie jest tutaj przypadkowo. Swoją obecnością popieramy idee naszej placówki i pokazujemy jak istotny jest dla nas los każdego człowieka, tym bardziej człowieka chorego. Nie ma lepszego wychowania jak czyn i przykład, za to wam dziękuję – posumowała siostra.

Koordynator wolontariatu przypomniał, że tego rodzaju wydarzenia mają cel, by cały czas zmieniać świadomość ludzi na temat życia w Hospicjum. Dodał, że całoroczna akcja to ciągłe uwrażliwianie serc na potrzeby ludzi chorych i cierpiących: zawiera w sobie szerzenie idei hospicyjnej, wartość życia, edukację o życiu w Hospicjum i zbiórkę funduszy.

Później nastąpiło oczekiwane sadzenie żonkili, zaraz po każdy z uczestników otrzymał coś słodkiego oraz element promocyjny tworzonego w hospicjum ogrodu pn. „Skrawek Nieba”.

Na koniec Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Wesoły Maluch” zaśpiewały dla zgromadzonych piosenkę.

W spotkaniu uczestniczyli: Pan Dariusz Marczewski - Burmistrz Gminy i Miasta Miechów, ks. Kan. Franciszek Siarka – Proboszcz parafii Miechów, Pan Krzysztof Gajos – Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Miechowie, Siostra Teresa Wolska oraz przedstawiciele Przedszkoli, Szkół Podstawowych i Średnich z Miechowa, za co jesteśmy wdzięczni.

Foto: ©Hospicjum w Miechowie