Pomoc dla mieszkańców Bejrutu

Biskup Kielecki Jan Piotrowski zachęca diecezjan i duszpasterzy do pomocy dla dotkniętych tragedią mieszkańców Bejrutu i ogłasza niedzielę 16 sierpnia Dniem Solidarności z Mieszkańcami Bejrutu.

Bp Piotrowski czyni w nim „swoim Apel Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski”. Przypomina, że „potężna eksplozja materiałów wybuchowych w Libanie i jego tragiczne skutki domagają się naszej solidarności modlitewnej i materialnej”.

Prosi o modlitwę, ale i o konkretną pomoc.

„Do modlitwy powszechnej dołączmy wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii, a przed kościołami zorganizujmy zbiórkę pieniężną na rzecz poszkodowanych” – zachęca bp Piotrowski, odwołując się do postawy chrześcijańskiej i wzorów ewangelicznych.

„Niech poczucie chrześcijańskiego obowiązku pomocy drugiemu człowiekowi, który znalazł się w potrzebie, przynagli nas do realizacji ewangelicznego nakazu miłości bliźniego” – pisze biskup kielecki.

tekst za: ekai.pl

>> Komunikat Biskupa Kieleckiego