Posługa ewangelizacyjna „Koinonii św. Pawła” na Jamajce

Na zaproszenie ks. Marka Bzinkowskiego (misjonarza na Jamajce) siostry ze Wspólnoty „Koinonia św. Pawła” w Kielcach podjęły posługę ewangelizacyjną w Parafii pw. Ducha Świętego w Maggotty.

Cieszymy się, że mogłyśmy prowadzić rekolekcje ewangelizacyjne w parafii w Maggotty. Podczas wieczornych spotkań wspólnota parafialna odnawiała swoją chrześcijańską tożsamość, relację z Jezusem Chrystusem Zmartwychwstałym. Każdy wieczór rozpoczynaliśmy śpiewem tutejszych pieśni religijnych animowanych przez młodzieżowy chór kierowany przez panią Martę Sochę (świecką misjonarkę). Następnie głosiliśmy Kerygmat, aby wzbudzić i ożywić wiarę w sercach parafian, wśród których jest bardzo dużo ludzi młodych. Dzieci, dla których każdego dnia była niespodzianka, angażowały się we wszystko z prostotą i radością.

W czasie naszego dwutygodniowego pobytu prowadziłyśmy także katechezy dla dzieci i młodzieży. Doświadczyłyśmy wiele życzliwości, współpracując z ks. proboszczem Markiem Bzinkowskim, z panią Martą oraz z siostrami Sercankami (s. Emilą i s. Ritą). Ujęła nas bardzo prostota ich życia, ich oddanie w służbie Ewangelii i miłość do ludzi.

Zostałyśmy też bardzo serdecznie przyjęte przez parafian w Maggotty, którzy potrafią się cieszyć i okazywać wdzięczność za każde dobro oraz dzielić się z innymi pomimo ciężkiej sytuacji materialnej. Mamy nadzieję, że głoszone Słowo Boże wyda w ich życiu owoc wiary zamierzony przez Pana.

Serdecznie dziękujemy za to, że ten wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego.

s. Marianna Ciemała i s. Izabela Iwańska
„Koinonia Św. Pawła” w Kielcach