Poświęcenie sztandaru OSP w Wolicy

W niedzielę, 16 sierpnia 2015 r. w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Wolicy-Tokarni odbyło się poświęcenie i przekazanie sztandaru OSP w Wolicy. Mszy św. przewodniczył i poświęcenia dokonał ks. kan. Jacek Dąbek – kapelan gminny Ochotniczej Straży Pożarnej. Eucharystię koncelebrował ks. Łukasz Biś, wikariusz.

- „Pragnę wyrazić szczerą radość i wdzięczność Wam za to, że już 93 lata angażujecie się w służbie dla Wolicy, Gminy, Ojczyzny oraz za Waszą odwagę w wyznawaniu wiary i czynne angażowanie się w życie naszej wspólnoty parafialnej. Takich bohaterów nie powstydziłby się ani św. Florian, ani sam Chrystus” – mówił w homilii ks. Dąbek.

– „Podziwiamy wielką odwagę strażaków, pełniących w chwilach zagrożenia swą misję, do której ochotniczo się zgłosili. Poświęcenie, z jakim sprawujecie swoją służbę, służbę wspaniałą, bo w obronie życia i mienia drugiego człowieka” – mówił dalej gminny kapelan OSP.

Strażacy niejednokrotnie z narażeniem siebie na niebezpieczeństwo, niosą pomoc bliźnim, żyjąc zgodnie z wyższymi wartościami, których symbolem jest nowy sztandar i widniejący na nim napis: „BOGU NA CHWAŁĘ LUDZIOM NA RATUNEK”.

Sztandar jest uhonorowaniem jednostki, docenieniem jej pracy na rzecz lokalnej społeczności. – „Jest również niezaprzeczalnym dowodem Waszej postawy, sumiennej pracy, wysokiej sprawności operacyjnej. Jest również wyrazem szacunku, uznania i zaufania społecznego” – dodał ks. Dąbek.

Na zakończenie ks. proboszcz złożył życzenia strażakom: - „Życzę Wam, abyście pod nowym sztandarem, szli zawsze drogą bezinteresownej i ofiarnej służby drugiemu człowiekowi i Bogu. Bóg przez wstawiennictwo św. Floriana wyposaża Was i Wasze rodziny w ciągle nową ufność w Jego Opatrzność”.

mhas

Zobacz: Galeria zdjęć