Na adres Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej otrzymaliśmy wiadomość od ks. Wojciecha Skorupy, który w sierpniu wrócił na misje do Kazachstanu. Zachęcamy do lektury.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Drodzy Przyjaciele misji!

Jestem kapłanem naszej kieleckiej diecezji i w tym roku przeżywam 16 rocznicę święceń kapłańskich. Będąc jeszcze klerykiem w naszym kieleckim Seminarium odczuwałem w sobie pragnienie wyjazdu na misje. Ta chęć posługi na misjach wraz z upływem czasu wzrastała. Po 6 latach kapłańskiej posługi w Polsce za zgodą ówczesnego ordynariusza Śp.  Księdza Biskupa Kazimierza Ryczana wyjechałem do Kazachstanu, aby tam służyć ludziom w parafii pw. Św. Antoniego w miejscowości Kokczetaw. Parafia ta została założona w 1994 r. przez ks. Zygmunta Kwiecińskiego - kapłana naszej kieleckiej diecezji (obecnie proboszcza w Piekoszowie).

Przez 8 lat posługiwałem w Kokczetawie wśród ludzi spragnionych Boga i sakramentów świętych. Praca kapłańska w tym miejscu dawała mi wiele radości i umocnienia w powołaniu. Niestety z powodów zdrowotnych musiałem wrócić do Ojczyzny. Choć ciałem byłem w Polsce - to sercem wciąż wracałem do Kazachstanu.

Po roku pracy w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach niespodziewanie odezwał się do mnie Ksiądz Arcybiskup Tomasz Peta z Kazachstanu. Jego słowa rozpaliły we mnie chęć powrotu na misje. Prosiłem na modlitwie Pana Boga o znak: czy mam wracać, czy też dalej spokojnie pracować w Seminarium?

Takim znakiem od Pana Boga jest dana mi przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego zgoda na wyjazd i uroczyste posłanie z biskupią modlitwą i błogosławieństwem, które otrzymałem 19 czerwca 2021 r. - w czasie XIX Spotkania Młodych Diecezji Kieleckiej w Wiślicy. Od sierpnia jestem już w parafii w Kokczetaw.

Drodzy Kapłani i Wierni Diecezji Kieleckiej! Ośmielam się Was prosić o modlitewne wsparcie, aby mi nie brakło zdrowia i otwartości na działanie Ducha Świętego. Poprosiłem także o wsparcie w projekcie zakupu nowego samochodu, dzięki któremu będę mógł dojeżdżać do odległych wiosek, by tam sprawować sakramenty i spotykać się z ludźmi. Wiem, że zawsze mogłem i dalej mogę liczyć na Wasze wsparcie. Pamiętam w wszystkich wspierających misje w modlitwie i tę modlitwę Was wszystkich proszę.

Ks. Wojciech Skorupa
MISJONARZ W KAZACHSTANIE

Ks. Wojciecha Skorupę i jego  misje można wspierać wpłacając na:

PKO 40 1240 1372 1111 0010 6117 7623
Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej