Pracownicy Kurii odznaczeni przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego

W czwartek, 9 maja 2024 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas Mszy św. w kaplicy kurialnej modlił się w intencji solenizantów II kwartału roku. Na zakończenie Eucharystii wyróżnił dwóch pracowników Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Medale Za Zasługi Dla Diecezji Kieleckiej otrzymali Maria Kowalczyk oraz Sławomir Sobczyk.

– Jestem wdzięczny pani Marii za wieloletnie zaangażowanie w pracę na rzecz diecezji kieleckiej, które przejawia się w posłudze katechety w latach 1977-1986, a także w pracy głównej księgowej naszej kurii. Dziękuję za życzliwą pomoc w tej materii niesioną dla kapłanów naszej diecezji, co jest niewątpliwie wyrazem miłości do Boga i troski o Kościół Boży – powiedział bp Jan Piotrowski.

Wyróżnił on także Sławomira Sobczyka za wierną i pełną poświęcenia posługę Biskupom Kieleckim.

– Za sumienne wykonywanie swoich obowiązków, a także za wysoką kulturę osobistą i dyspozycyjność do pomocy księżom podczas wizytacji kanonicznych, bierzmowań oraz w czasie innych, parafialnych uroczystości – dodał biskup.

tekst za: emkielce.pl

>> Galeria zdjęć