Probołowice: Przejazd z relikwiami krwi św. Jana Pawła II

W ubiegłą niedzielę, tj. 16 maja 2021 r. w parafii św. Jakuba Apostoła w Probołowicach obchodzono 40. rocznicę cudownego ocalenia św. Jana Pawła II po zamachu na jego życie oraz 101. rocznicę jego urodzin.

Pod koniec każdej Mszy św. dziękowano Panu Bogu za dar życia i pontyfikat Papieża Polaka, za jego świętość, mądrość, odwagęoraz apostolską gorliwość. Modlono się również przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji wszystkich rodzin w parafii oraz o ustanie pandemii.

Następnie, ok. godz. 15.00 ks. proboszcz Krzysztof Wrzesień w asyście strażaków z OSP w Cieszkowach udał się z relikwiami krwi Papieża Polaka do wszystkich miejscowości, które należą do probołowickiej parafii. Ta forma modlitwy spotkała się z bardzo pozytywną reakcją ze strony parafian, którzy, mimo deszczowej pogody, całymi rodzinami czekali na błogosławieństwo relikwiami przed swoimi domami.

Warto również podkreślić, że domy były udekorowane wizerunkami św. Jana Pawła II oraz flagami papieskimi. W ten sposób parafia św. Jakuba Apostoła w Probołowicach włączyła się w ogólnopolską inicjatywę duszpasterską „Święty4ever – św. Jan Paweł II ze mną na zawsze”. W inicjatywie uczestniczą również parafie z Kazimierzy Małej oraz Kielc-Białogonu. Swojego błogosławieństwa dla akcji „Święty4ever” udzielił także Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

>> Filmik z przejazdu z relikwiami