Procesja z Najświętszym Sakramentem w parafii Ducha Świętego

Kapłani parafii Ducha Świętego w Kielcach przeszli z Najświętszym Sakramentem ulicami osiedli Na Stoku i Świętokrzyskiego.

W obliczu pandemii spowodowanej rozprzestrzeniającym się koronawirusem wierni mają ograniczone możliwości uczestniczenia w liturgii i innych praktykach religijnych. Z pomysłem specjalnej procesji wyszli kapłani z parafii Ducha Świętego w Kielcach. – Inicjatywa nie jest nowa, ani nasza. W czasach zagrożenia wielokrotnie organizowano takie procesje – tłumaczy ks. Adam Kaczmarczyk, wikariusz wspólnoty parafialnej.

W związku ze stanem epidemii procesja odbyła się bez udziału wiernych. Pięciu księży z Najświętszym Sakramentem przeszło ulicami osiedli Na Stoku i Świętokrzyskiego wraz z osobami konsekrowanymi i przedstawicielami poszczególnych wspólnot. W oknach i na balkonach pojawiło się wielu mieszkańców. – Wierni mogli otrzymać specjalne błogosławieństwo – dodaje ks. Adam Kaczmarczyk.

Procesję poprzedziło 24-godzinne nabożeństwo „Zegar Męki Pańskiej”, w które włączyło się ponad 50 osób.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć