Przekazanie relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej

Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia rok temu podjęło inicjatywę ogólnopolskiej peregrynacji relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej. W założeniu relikwie mają nawiedzać szpitale, hospicja, DPS-y i ZOL-e.

Będąc w tych miejscach „Dama Miłosierdzia” - jak o bł. Hannie Chrzanowskiej mówił św. Jan Paweł II - wyprasza łaskę wiary i niezachwianej nadziei dla chorych, a dla personelu, zwłaszcza pielęgniarek i położnych, łaskę cierpliwości, wytrwałości i miłosierdzia.

W ramach tej peregrynacji w Uroczystość Świętej Rodziny w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starogardzie Gdańskim miało miejsce uroczyste przekazanie relikwii do diecezji kieleckiej. Relikwie przekazał ks. prałat Józef Pick - Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia diecezji pelplińskiej.

Ks. Wojciech Polit
DIECEZJALNY DUSZPASTERZ SŁUŻBY ZDROWIA