Przeżyjmy to jeszcze raz... ŚDM Lizbona 2023

38. Światowe Dni Młodzieży to spotkanie młodych katolików, które odbyło się od 1 sierpnia do 6 sierpnia 2023 w Lizbonie. Miejsce ogłosił papież Franciszek 27 stycznia 2019 r. podczas mszy kończącej ŚDM w Panamie.

W wydarzeniu w Lizbonie, przebiegającym pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39)”, wzięło udział ok. 1,5 mln młodych z 190 krajów, którym towarzyszyło ok. 700 biskupów, w tym 30 kardynałów i prawie 10 tys.

Wśród uczestników tego spotkania była też obecna młodzież z diecezji kieleckiej. Ten film jest ich świadectwem o tym, w jaki sposób Światowe Dni Młodzieży zmieniło ich spojrzenie na Kościół.

Po zakończonym spotkaniu wspólnota tworząca Centrum Światowych Dni Młodzieży - dalej tworzy wspólnotę ludzi, którzy chcą żyć wiarą i w niej wzrastać. Serdecznie zapraszamy do Centrum ŚDM.

KONTAKT:

opiekun ks. Marcin Boryń - borynmarcin@interia.pl