Radziemice: wigilia w parafialnym domu dla starszych rolników

W jedynym w powiecie proszowickim Domu Parafialnym dla rolników odbyła się wigilia, połączona ze spotkaniem mieszkańców placówki z dziećmi szkolnymi, które przedstawiły program o Bożym Narodzeniu. Uczestnicy wieczerzy zjedli tradycyjne potrawy, przygotowane w miejscowej kuchni, łamali się opłatkiem i śpiewali kolędy.

„W naszym domu przebywa 30 osób w wieku 70–90 lat. 24 grudnia będzie także pasterka o godz. 22 w tutejszej kaplicy” – informuje ks. Stanisław Mika, proboszcz w Radziemicach.

Placówka powstała w 2003 r. z inicjatywy proboszcza Radziemic ks. Stanisława Miki w odbudowanym i zaadaptowanym tego celu budynku po dworze w Radziemicach z początków XX wieku. „Planujemy rozbudowę domu o kolejne 30 miejsc, jest taka potrzeba” – dodaje ksiądz proboszcz.

„Placówka spełnia swoje zadania i bardzo sprawnie funkcjonuje. Istnieje duże zapotrzebowanie na zorganizowane formy opieki wobec osób starszych i samotnych, a społeczeństwo wciąż się starzeje” – zaznacza Marcin Gaweł, wójt Pałecznicy. Radziemice leżą na terenie gminy Pałecznica.

dziar
tekst za: www.ekai.pl