Razem budujemy studnie w Peru – pomóżmy naszemu misjonarzowi

Pragnę wyrazić wdzięczność wraz z moimi parafianami za dar modlitwy i ofiary duchowej i materialnej za tę maleńką cząstkę Kościoła, tutaj na peruwiańskiej ziemi - pisze do nas ks. Grzegorz Pańczyk, nasz misjonarz posługujący w Peru.

Wspólnota w której pracuję od 12 lat powoli dojrzewa i rozrasta się. Cieszy przede wszystkim wielka dojrzałość w wierze wielu moich parafian. Inicjatywy i chęć pomocy w wszystkich obszarach życia codziennego misji - parafii, które wykazuje wiele osób, dodaje siły i wiary. Radość z przyjętej ewangelii i łaski, płynącej przez sakramenty, stają się udziałem wielu dzieci, młodzieży i dorosłych. Jestem świadom, że jest to owoc modlitwy i ofiary wielu osób duchownych, konsekrowanych i święckich naszej Diecezji Kieleckiej.

W ostatnich latach do miejscowości Bermudez przybyło wielu nowych mieszkańców, stąd wzrosło zapotrzebowanie na wodę której dostawy odbywają się w określonych dniach i godzinach. Szczególnie w porze suchej jest to ogromny problem. W związku z tym dobrym rozwiązaniem byłoby wybudowanie studni - zbiornika aby zmagazynować wodę, której często brakuje nawet przez kilka dni. Proszę zatem wszystkich o pomoc. Każda przesłana złotówka, na konto Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej stanie się wielkim darem dla nas żyjących w Peru.

Niech Bóg błogosławi naszych ofiarodawców!

ks. Grzegorz Pańczyk
MISJONARZ W PERU

Prosimy o przesyłanie wszystkich ofiar na misje na konto z dopiskiem:
„STUDNIA W PERU”
Kuria Diecezjalna