Rekolekcje katechetów diecezji kieleckiej

W dniach 26-28 października 2023 r. w Skorzeszycach odbyła się I tura rekolekcji dla katechetów świeckich naszej diecezji. Czas duchowego wzrostu upłynął uczestnikom pod hasłem: „DAJ SIĘ ROZPALIĆ!”.

Nauki rekolekcyjne poprowadziła Szkoła Ewangelizacji MIRIAM z Włoszczowy
w składzie:
- ks. Marcin Gałczyński;
- Izabela i Piotr Falana;
- Bogusław Jachowicz;
- Michał Popiel.

Tematyka rekolekcji dotyczyła działania, obecności i otwarcia się na Ducha Świętego. Prowadzący wychodzącod fundamentu relacji z Bogiem i ludźmi czyli wartości miłości przeprowadzili uczestników między innymi przez tematy wybaczenia, przebaczenia, pojednania, oddania aż po osobiste doświadczenie obecności Boga i Jego działania podczas adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z modlitwą uwielbienia i wstawiennictwa.

Drugiego dnia rekolekcji do nauczycieli religii przyjechał z posługą Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta. Biskup Andrzej odprawił Mszę św. w intencji katechetów, prosząc Boga aby byli odważnymi świadkami wiary. W wygłoszonej homilii zwrócił uwagę na współczesne znaki czasu, które niosą wyznawanie podążania do „nowej” świętości życia opartej na otwarciu się i przyjęciu Ducha Świętego.

Katecheci wyjechali z rekolekcji napełnieni mocą Ducha Świętego i jak mówiliz entuzjazmem, aby swoim katechizowanym i ich rodzinom zanieść Boże światło.

ks. dr Paweł Ścisłowicz
DYREKTOR WYDZIAŁU KATECHETYCZNEGO