Rekolekcje powołaniowo-liturgiczne

W dniach 27-29 grudnia 2019 r. pod duchową opieką ks. Kamila Banasika odbyły się Rekolekcje powołaniowo-liturgiczne dla Służby Liturgicznej. Przeżywane były pod hasłem „Eucharystia daje życie”.

Rekolektanci mieli okazję pogłębić swoją relacje z Jezusem Chrystusem poprzez codzienną Eucharystię, rozważnie Słowa Bożego, modlitwę brewiarzową, konferencje i wieczorne adoracje. Mogli poznać historię i budynek Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, a także alumnów. Nie zabrakło również czasu na wypoczynek i aktywność fizyczną.

W sobotę uczestnicy rekolekcji podjęli wyzwanie i  wraz z ks. Kamilem Banasikiem wyruszyli na szlak górski wiodący na Święty Krzyż. Gościnnie jedną z konferencji wygłosił ks. Dariusz Węgrzyn duszpasterz Ruchu Czystych Serc naszej diecezji. Był to owocny czas pytania Pana Boga o powołanie, ale i czas pogłębiania tematu służby przy ołtarzu Pańskim.

Alumn Mateusz Smolarczyk