Relacja z Brazylii

Na adres mailowy Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej – w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym – dotarły pozdrowienia z dalekiej Brazylii. Zachęcamy do lektury!

* * *

W tym Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym przesyłam serdeczne pozdrowienia z Ziemi Brazylijskiej.

Październik rozpoczęliśmy od mocnego akcentu: Papież Franciszek pobłogosławił dla mojej Diecezji Guarapuava Krzyż Misyjny, który rozpoczął Peregrynację w mojej diecezji – od mojej parafii św. Piotra Apostoła w Laranjal. Przez pięć dni w parafii wierni uczestniczyli w Najświętszej Eucharystii, katechezach, całodobowej adoracji Krzyża i wspólnych modlitwach. W tą wspólną modlitwę pod Krzyżem zaangażowała się cała parafia wraz z kościołami filialnymi, szkołami i władzami miasta.Wszyscy jesteśmy misjonarzami Chrystusa, nie bójmy się nieść miłość, radość, nadzieję i dobrą Nowinę zaczynając od naszych małych wspólnot w których żyjemy.

Jak powiedział św. Jan Paweł II; „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro. Bądź my już dziś misjonarzami Chrystusa, bo Sakrament chrztu do tego każdego z nas zobowiązuje”.

Wszystkim zaangażowanym w Dzieło Misyjne i okazaną pomoc, dobroć i modlitwę dla mnie i mojej parafii składam serdeczne podziękowanie.

Z pamięcią w modlitwie
ks. Piotr Pochopień