Relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej w Chmielniku

W ramach ogólnopolskiej inicjatywy Krajowego Duszpasterstwa Służby Zdrowia tym razem relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej gościły na teranie Parafii Chmielnik.

W niedzielę, 23 lutego 2020 r. w kaplicy Powiatowego Szpitala w Chmielniku, chorzy jak i personel szpitala, mogli modlić się i prosić o potrzebne łaski przez wstawiennictwo błogosławionej. Po ucałowaniu relikwii nastąpił Akt zawierzenie pielęgniarek i personelu medycznego bł. Hannie.

Następnym „przystankiem” relikwii błogosławionej był Dom Pomocy Społecznej w Łagiewnikach. Tam podopieczni, opiekunowie i parafianie przybyli na Mszę św. do kaplicy, modlili się prosząc przez ręce błogosławionej o ulgę w cierpieniu, cierpliwość w chorobie i wspólną życzliwość we wspólnocie domu opieki.

Przez cały tydzień relikwie były wstawione w kościele parafialnym do publicznej adoracji. Po Mszach św. można było ucałować relikwie i w modlitwie litanijnej wypraszać łaski przez wstawiennictwo błogosławionej Hanny Chrzanowskiej.