Relikwie św. Joanny Beretta Molli i Odpust w Krajnie

W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 24 listopada 2019 r. bp Piotr Skucha z Sosnowca przewodniczył Sumie Odpustowej, podczas której do kościoła w Krajnie zostały wprowadzone relikwie św. Joanny Beretta Molla.

Postać tej świętej od kilku tygodni była prezentowana w naszym kościele podczas niedzielnych homilii i wykładów, które głosiła dr Krystyna Zając z Nowego Sącza. – Św. Joanna Beretta Molla to święta, która może zostać przyjaciółką każdego z nas. Przecież przyjaźń nie ma granic ani nie da się jej włożyć w sztywne czasowe ramy. Święta Joanna Beretta Molla uczy i pokazuje, że świętość jest na wyciągnięcie ręki, że świętym może zostać każdy – mówiła Krystyna Zając.

Poświęcony został również feretron z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, który w przyszłym roku nawiedzi rodziny naszej wspólnoty parafialnej z okazji obchodów 100-lecia istnienia Parafii w Krajnie.

Duchowy wymiar obchodów Uroczystości Chrystusa Króla w Parafii Krajno w szczególny sposób podkreśliła pięknie przygotowana przez ks. proboszcza Zbigniewa Chajskiego i ks. wikariusza Michała Glina oprawa liturgiczna Mszy św. Licznie zgromadzeni członkowie liturgicznej służby ołtarza: ministranci, lektorzy, ceremoniarze, a także Chór „Hosanna”, młodzieżowa schola i przedstawiciele różnych organizacji działających w Krajnie, poprzez swoją posługę byli prawdziwymi świadkami Chrystusa Króla Wszechświata we wspólnocie Kościoła.

Ks. Michał Glin