Relikwie św. Rity w parafii naszego misjonarza

Na nasz adres mailowy dotarła wiadomość z dalekiej Brazylii, gdzie w parafii św. Piotra Apostoła w Laranjal pracuje nasz rodak ks. Piotr Pochopień. Zachęcamy do lektury!

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Serdecznie pozdrawiam z Ziemi Brazylijskiej. 22 maja br. poświeciłem wybudowana na prośbę ludzi obok kościoła kapliczkę Świętej Rity. Dzięki życzliwości Postulatio Generalis w Rzymie otrzymaliśmy do parafii relikwie Świętej Rity. Parafia św. Piotra Apostoła w Laranjal, w której od dwóch lat pełnię posługę proboszcza, jest jedyną parafią w diecezji posiadającą relikwie św. Rity, a drugą w Brazylii.

We wtorek, 22 grudnia 2020 r. biskup Amilton da Silva – biskup diecezji Guarapuava – dokonał uroczystego wprowadzenia relikwii przy udziale księży, czcicieli Świętej Rity i zaproszonych przedstawicieli władz z sąsiednich miast. Relikwie zostały umieszczone w kapliczce przy Figurze Świętej. Cała uroczystość rozpoczęła się o godzinie 18.00. Trwała 2 godziny i 10 min przy 34 stopniach ciepła. Po uroczystościach odbyła się uroczysta kolacja, w której uczestniczyło 90 osób, zakończona Nowenną do Dzieciątka Jezus. Kilka minut przed północą wszyscy udali się do swoich domów.

Święta Rito – módl się za nami.

ks. Piotr Pochopień
MISJONARZ Z BRAZYLII