Rozeznawali swoje powołanie

Pod hasłem „Pan mój i Bóg mój” odbyły się Rekolekcje Powołaniowe zorganizowane przez Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach. Siedmiu młodych mężczyzn od 2 do 5 lipca 2023 r. na „Wyspie”" koło Buska-Zdroju miało okazję zastanowić się nad swoim życiowym powołaniem.

Każdego dnia klerycy i rekolektanci uczestniczyli we Mszy św., adoracji Najświętszego Sakramentu i wspólnej modlitwie Liturgią Godzin. W dobrym przeżywaniu rekolekcji pomagały konferencje, które dały wiele cennych wskazówek: ks. Kamil Banasik wskazywał w jaki sposób rozeznawać powołanie, które jest darem Boga dla człowieka, ks. Marcin Kowalski przybliżył biblijne powołanie Jeremiasza i ukazał w jaki sposób każdy z nas może odnaleźć siebie w historii biblijnego bohatera, ks. Michał Stępień podzielił się świadectwem powołania i działania Boga w swoim życiu, ks. Witold Świąder opowiedział o doświadczeniach w swojej 60-letniej posłudze kapłańskiej i zachęcił do odważnego pójścia za Jezusem.

W czasie rekolekcji uczestnicy udali się do sanktuarium błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie. Tam zapoznali się z życiorysem bł. Karoliny i uczestniczyli we Mszy św. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Dariusz Węgrzyn. Rekolektanci udali się także do domu rodzinnego Karoliny w Wał-Rudzie i przeżyli Drogę Krzyżową szlakiem jej męczeństwa. Rozważania poprowadził ks. Dariusz w oparciu o życie i przesłanie bł. Karoliny.

Uczestnicy mieli również okazję, aby poznać historię kościoła św. Stanisława w Nowym Korczynie i kultu św. Kingi, która żyła w tym wyjątkowym miejscu. Przed jej ołtarzem powierzyli Bogu sprawę powołań. Już za nami czas tegorocznych Rekolekcji Powołaniowych.

Nie ustawajmy w modlitwie o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego!

Koło Powołaniowe Quo Vadis WSD Kielce