Rozpoczął się nowy projekt Duszpasterstwa Akademickiego dla narzeczonych

„On, ona i te sprawy” – pod taką nazwą 18 listopada 2014 r. Duszpasterstwo Akademickie WESOŁA54 w Kielcach zainaugurowało nowy projekt formacyjny dla narzeczonych. Projekt rozpoczął się Mszą św. o powołania do małżeństwa i do życia rodzinnego.

Po Mszy św. odbyło się spotkanie w ośrodku DA przy ul. Wesołej 54 połączone z konferencją o „Odwadze miłowania”, którą poprowadziła Justyna Radulska. Spotkania tego typu będą się odbywały raz w miesiącu.

„Na spotkaniach będziemy się zajmować stanem relacji psychicznych w okresie przedmałżeńskim, współodpowiedzialnością, dojrzałością, m.in. dość powszechnym problemem odsuwania decyzji o małżeństwie” – mówi diecezjalny duszpasterz akademicki, ks. dr Rafał Dudała. Zajęcia poprowadzą konsultanci rodzinni i psychologowie społeczni.

Cykl spotkań przygotowujących do małżeństwa stanowi dopełnienie trwającego dziewięć tygodni kursu przedmałżeńskiego przy użyciu metod aktywizujących. Jest to praca w grupach, współpraca, dzielenie się doświadczeniem, oczekiwaniami i, jak zapewnia ks. Dudała, „świadoma rezygnacja ze statycznych katechez, a nawet prace domowe, czyli sporo zajęć dla tych, którzy poważnie traktują swoje małżeństwo”.

Od maja 2014 r. duszpasterstwo akademickie, które skupia głównie młodzież Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i Politechniki Świętokrzyskiej, ma nowy kościół akademicki p.w. św. Jana Pawła II przy ul Wesołej. Tam też skupia się duszpasterstwo kierowane przez ks. Rafała Dudałę.

dziar
tekst za: www.ekai.pl