Rozpoczyna się diecezjalna formacja lektorów

Biskup Kielecki Jan Piotrowski zatwierdził program Formacji dla Lektorów Służby Liturgicznej w Diecezji Kieleckiej i ustanowił Diecezjalnych Formatorów dla Lektorów Służby Liturgicznej.

>> Dekret Biskupa Kieleckiego

Formacja ta dotyczy osób dorosłych (powyżej 25 roku życia, zarówno kobiet, jak i mężczyzn). Skierowana jest ona do tych, którzy już czytają Słowo Boże oraz dla wskazanych przez Księży kandydatów. Zakończeniem całej formacji będzie błogosławieństwo Księdza Biskupa Ordynariusza dla wszystkich, którzy wezmą udział we wszystkich przewidzianych spotkaniach. Spotkania przewidziane są w soboty, w godzinach od 9.00 do 14.00, według następującego porządku:

1. Formacja w parafii Miechów dla dekanatów: Kazimierza Wielka, Proszowice, Słomniki, Skała, Miechów; w dniach: 22 X, 29 X, 12 XI, 19 XI.

2. Formacja w parafii św. Brata Alberta w Busku - Zdroju, dla dekanatów: Wiślica, Nowy Korczyn, Stopnica, Busko – Zdrój, Pińczów, Chmielnik, Morawica; w dniach: 22 X, 29 X, 05 XI, 12 XI.

3. Formacja w parafii Wniebowzięcia NMP  we Włoszczowie: Jędrzejów, Włoszczowa, Koniecpol, Lelów, Chęciny, Łopuszno; w dniach: 22 X, 29 X, 5 XI, 19 XI.

4. Formacja w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach dla dekanatów: Piekoszów, Kielce, Małogoszcz, Masłów, Bodzentyn, Zagnańsk, Daleszyce; w dniach: 22 X, 29 X, 5 XI, 12 XI.

5. Formacja w parafii św. Brata Alberta w Sędziszowie dla dekanatów: Szczekociny, Wodzisław, Sędziszów, Skalbmierz; w dniach: 5 XI, 12 XI, 19 XI, 3 XII.

Zgłoszenia kandydatów proszę dokonywać drogą mailową (kowalski.miros@gmail.com) do 30 września 2022 r. (podajemy: imię, nazwisko, datę urodzenia oraz parafię). W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą (tel. 693-939-796).

Ks. Mirosław Kowalski
CEREMONIARZ DIECEZJALNY