Ruch Czystych Serc z Poznania gościł w Busku-Zdroju

Dnia 8 maja 2021 r. razem pielgrzymowaliśmy na wieczorne czuwanie do Sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie, po czym już po raz drugi 9 maja br. parafia św. Brata Alberta w Busku-Zdroju i wspólnota Ruchu Czystych Serc Diecezji Kieleckiej gościła ks. Jerzego Molewskiego TChr, zastępcę redaktora naczelnego czasopisma „Miłujcie się!” i moderatora krajowego Ruchu Czystych Serc oraz wspólnotę RCS Poznań  w ramach „NIEDZIELI Z RCSem”

Członkowie obu wspólnot posługiwali na niedzielnych Mszach św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30,12.00 i 19.00. Słowo Boże podczas każdej Eucharystii wygłosił ks. Jerzy Molewski TChr. W tym dniu odbywała się także Peregrynacja obrazu Świętego Józefa.

W czasie homilii ks. Molewski opowiadał o ogromnej roli Świętego Józefa w historii naszego zbawienia, a także objawieniach św. Marii z Agredy, dotyczących życia Opiekuna Świętej Rodziny. Zachęcił też wiernych do przyjaźni ze św. Józefem, gdyż jest On wielkim orędownikiem u Boga w niebie.

Ks. Jerzy podzielił się z nami również informacjami na temat czasopisma „Miłujcie się!”, które jest drukowane w nakładzie 180 tys. egzemplarzy i wydawane w 23 językach. Kapłan wspomniał również o formacji Ruchu Czystych Serc i Ruchu Czystych Serc Małżeństw, a także o corocznych październikowych spotkaniach członków RCS w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.

Z kolei członkowie RCS Poznań dzielili się świadectwem życia i formacji we wspólnocie oraz zmaganiami w walce o czyste serce. Opowiedzieli również o swojej bliskiej relacji ze Świętym Józefem, który wyprosił im wiele łask. Głoszone przez nich świadectwo było dla nas, członków wspólnoty RCS diecezji kieleckiej, wielkim umocnieniem i potwierdzeniem wyboru pójścia drogą czystej miłości. RCS jest kliniką czystych serc, w której Jezus uzdrawia i leczy nasze zranione serca.

Po uroczystej Eucharystii młodzi ludzie z RCS rozdawali wiernym egzemplarze „Miłujcie się!”.

Serdecznie dziękujemy wspólnocie RCS Poznań za podzielenie się swoją cząstką życia w czystości serca. Kolejny raz mogliśmy się przekonać, że czystość serca jest wielką łaską i wartością, o którą chcemy walczyć, aby wzrastać w wierze i iść drogą czystej i pięknej miłości. Ogromnie cieszymy się z odwiedzin ks. Jerzego i RCS Poznań w naszej diecezji.

Serdeczne Bóg zapłać ks. Jerzemu za skierowane do nas Słowo Boże podczas homilii w tak ważnym dla nas dniu! Wierzymy, że to wydarzenie przyniesie dobre owoce i natchnie serca młodych ludzi, aby zapragnęli żyć w czystości serca!

Dominika Krzemińska, Maria Boś, Katarzyna Sobota
RUCH CZYSTYCH SERC