Styczeń z Diecezjalnym Centrum ŚDM Lizbona 2023

Dnia 13 stycznia 2021 r. odbyło się kolejne już comiesięczne spotkanie organizacyjno-formacyjne Diecezjalnego Centrum ŚDM Lizbona 2023.

Mimo hybrydowego charakteru spotkania wymuszonego przez panującą pandemię, nie zabrakło integracji, wspólnej modlitwy, uśmiechu ani radości. Wśród działań zaplanowanych na najbliższy czas znalazło się m.in. rozpoczęcie pracy nad cyklem świadectw o Światowych Dniach Młodzieży w myśl hasła: „Wstań, bo uczyniłem cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” (por. Dz 26, 16). Pierwsze efekty pracy będzie można zobaczyć już na początku Wielkiego Postu.

W styczniu także, ks. Marcin Boryń, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży oraz Monika Nawrot, zastępca koordynatora Przygotowań do ŚDM Lizbona 2023, odwiedzili młodzież z oddziału KSM w Stopnicy, która wraz ze swoim duszpasterzem ks. Mateuszem Szostakiem mieli tego dnia spotkanie formacyjne. Była to nie tylko okazja do wspólnej modlitwy, ale także do osobistego spotkania oraz do tego, aby opowiedzieć młodzieży o działaniach planowanych przez diecezję kielecką w roku 2021 r., o tym czym jest doświadczenie ŚDM dla młodego chrześcijanina oraz o tym dlaczego warto wstać z kanapy i się zaangażować w życie swojej wspólnoty i kościoła.

Monika Nawrot