Świadectwo Daru Modlitwy - Diecezjalne "ICE BUCKET CHALLENGE" u biskupa Jana

Centrum Diecezjalne Światowych Dni Młodzieży w Kielcach w odpowiedzi na nominację Parafialnego Centrum ŚDM par. Brzeziny odwiedziło bp. Jana Piotrowskiego, aby razem z nim pomodlić się i dać Świadectwo Daru Modlitwy! Czego świadectwem jest dołączona relacja filmowa.

O co chodzi w tej akcji?

Idea jest podobna do tej z akcji ICE BUCKET CHALLENGE. Jednak to nie lód i woda występują rolach głównych, lecz nasza modlitwa: modlitwa za Światowe Dni Młodzieży. Trzeba nagrać, krótki filmik z modlitwą. Może to być: oficjalna modlitwa za ŚDM, nasza diecezjalna Emmanuel, Zdrowaś Maryjo, Ojcze nasz lub jakakolwiek inna.

Można do tego celu zaprosić inną wspólnotę z parafii lub szczególna grupę osób (np. ministrantów, koło różańcowe, zgromadzenie zakonne, klasę, pensjonariuszy domu opieki, chorych w szpitalu, więźniów) i razem z nimi odmówić daną modlitwę. Po jej wypowiedzeniu trzeba nominować kolejną wspólnotę z naszej diecezji tworząc piękny łańcuszek żywej modlitwy, który połączy całą naszą diecezję.

Na wykonanie tego zadania jest tydzień! Trzeba wstawić ten filmik oczywiście na facebooka, na grupę ŚDM Kielce-Kraków, na funpaqe - ŚDM Kielce 2016 i na stronę diecezjalną (michsem@wp.pl), tak aby był dobrze widoczny.

Za nie wykonanie tego zadania jak to zwykle bywa, jest kara. Dla niektórych może to być kara, lecz dla innych kolejna fajna inicjatywa, w którą można się włączyć. Trzeba wesprzeć materialnie projekt Bilet dla Brata. Nr konta jest na oficjalnej stronie www.biletdlabrata.pl

Celem głównym jest nie tylko jednorazowa modlitwa, ale rozbudzenie codziennej modlitewnej odpowiedzialności za przygotowania do ŚDM.