Tarnowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę przechodzi przez Diecezję Kielecką

40 Tarnowska Piesza Pielgrzymka, w drodze  na Jasną Górę, dotarła do dekanatu miechowskiego. Pielgrzymi odpoczywali w obiektach, namiotach oraz u mieszkańców.

Wieczorem odprawiali Apel Jasnogórski. Rano w niedzielę, udali się grupami na Msze św. odprawione w Miechowie oraz w Charsznicy (na stadionie).

Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę jest organizowana corocznie, w dniach 17-25 sierpnia, stając się czytelnym znakiem wędrującego Kościoła Tarnowskiego, który w drodze uświęca się przez prawdę i miłość.

Jej historia sięga 1982 r. Każdego lata na Jasną Górę podąża rzesza pielgrzymów, z których tylko nieliczni pamiętają początki tarnowskiego pielgrzymowania do Tronu Panny Jasnogórskiej.

Pielgrzymka Tarnowska składa się z 26 grup formowanych przy wyznaczonych parafiach Diecezji Tarnowskiej - od Okulic, Tuchowa, przez Nowy Sącz, Tarnów, aż po Mielec i Dębicę - wierni ziemi tarnowskiej łączą się w drodze do Matki Częstochowskiej.