Tydzień Misyjny w Szkole Podstawowej w Brynicy

W poniedziałek rozpoczął się Tydzień Misyjny w Szkole Podstawowej w Brynicy. Uczniowie mogli poprzez warsztaty misyjne, które prowadziła katechetka Joanna Jaworska zapoznać się z tematyką misyjną,  z pracą misjonarzy i misjonarek na pięciu kontynentach.

- Poprzez zabawę i animacje misyjną przybliżona została tematyka Kościoła misyjnego na świecie. Nawet najmłodsza grupa uczniów naszej szkoły poznała kontynenty misyjne przez zabawę z chustami – mówi Joanna Jaworska.

Każdego dnia w Szkole Podstawowej w Brynicy dzieci poznają jednej z kontynentów misyjnych. Dzieci bardzo przeżywają ten Tydzień Misyjny: angażują się w szkole, a także w parafii, chętnie ubierają koszulki w kolorach kontynentów, a także chusty wybierając sobie kolor kontynentu.

– Myślę, że jest to dobra formacja misyjna pozwalająca poznać choć trochę misyjną działalność Kościoła i zaprosić do niesienia pomocy szczególnie Dzieci Dzieciom na Misjach.

Warto także wspomnieć, że po lekcjach dzieci wraz z rodzicami udają się do kościoła w Chełmcach na różaniec, aby pomodlić się za misjonarzy i misjonarki i w ten sposób wesprzeć Dzieło Misyjne Kościoła.

Joanna Jaworska
SZKOŁA PODSTAWOWA W BRYNICY