Tydzień Modlitw o Powołania

W IV Niedzielę Wielkanocną, 8 maja 2022 r., nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza, w Kościele katolickim obchodzony był 59. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Ta niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele. W tym roku przeżywany będzie pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”.

Do parafii w całym kraju trafiły materiały przygotowane na ten czas przez Krajową Radę Duszpasterstwa Powołań. Zawierają m.in. pomoce liturgiczne, świadectwa osób powołanych i konspekty katechez.

Światowy Dzień Modlitw o Powołania to inicjatywa papieża Pawła VI. Pierwszy raz był obchodzony 12 kwietnia 1964 r. Niedziela Dobrego Pasterza to również święto patronalne Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła. Wspiera ono powołania misyjne, m.in. akcją AdoMIS, zachęcającą do adopcji misyjnych seminarzystów.

>> Orędzie Papieża Franciszka na Światowy Dzień Modlitw o Powołania

Foto: Klerycy WSD Kielce na Pielgrzymce w Rzymie