Ukraińscy uchodźcy znaleźli schronienie w Grodzisku

W ośrodku w Grodzisku miejsce znalazło 30 ukraińskich uchodźców. Są to mamy z dziećmi z różnych stron Ukrainy: Żytomierz, Kijów, Chmielnicki, Odessa. Najmłodsze dziecko ma 6 miesięcy. Pierwsi uchodźcy przyjechali do Grodziska 6 marca.

Na terenie Parafii Ojców - Grodzisko (dekanat skalski) mieszka obecnie 58 uchodźców z Ukrainy. Mieliśmy spotkanie integracyjne 13 marca (ognisko, żurek po polsku, smażona kiełbasa, herbata) ze śpiewem po polsku i ukraińsku, z malowaniem twarzy dzieci. Byliśmy na wycieczce w zamku w Pieskowej Skale i w muzeum OPN w Ojcowie. 23 marca jedziemy na Wawel i zwiedzamy Kraków.

Spotykam się z wielką życzliwością i pomocą różnych ludzi. To prawdziwa solidarność - przekazuje ks. proboszcz Stanisław Langner.