Ulicami Kielc przeszła Pokutna Procesja Różańcowa

Niedzielną Pokutną Procesję Różańcową rozpoczęła Msza św. w kieleckiej Bazylice Katedralnej. Następnie odbył się przemarsz ulicami miasta. Wierni modlili się w intencji ojczyzny.

Pokutna Procesja Różańcowa odbywa się dzisiaj (niedziela, 17 października) w wielu polskich miastach. Organizatorami wydarzenia są wspólnota Nieustającego Różańca oraz inicjatywa Męskiego Różańca. W akcję włączyło się wiele organizacji i wspólnot działających przy Kościele katolickim.

- Dzisiaj modlimy się za Polskę z myślą o jej przyszłości. Staramy się patrzeć naprzód ze świadomością, że przykładamy się do losu następnych pokoleń – mówi pani Krystyna, jedna z uczestniczek procesji w Kielcach.

- Z różańcami w dłoniach łączymy się tutaj w modlitwie przebłagalnej. Prosimy o przebaczenie grzechów, które popełniamy jako niedoskonali ludzie, ale też wyrażamy nasze przebaczenie za krzywdy, jakich doznaliśmy. Modlimy się także w intencji ojczyzny, która jest naszym drogim domem, i której przyszłość nie jest nam obojętna. Wyrażamy nadzieję, że Pan Jezus i Matka Boża spojrzą na nasze społeczeństwo łaskawym okiem – dodaje pani Mirosława.

W Kielcach trasa procesji przebiegała od ulicy Jana Pawła II, przez park Miejski, ulicę Paderewskiego i ulicę Sienkiewicza. Później wierni przeszli w stronę Kieleckiego Centrum Kultury i podążali ulicą Ewangelicką w stronę Placu Wolności i ulicy Mickiewicza. Marsz zakończył się przy pomniku ks. Jerzego Popiełuszki, przy bazylice katedralnej.

W niedzielę, 17 października, na modlitwach różańcowych wierni spotykają się m.in. w Krakowie, Białymstoku, Poznaniu, Warszawie, Toruniu, Gdańsku, Opolu i w wielu innych miastach.

tekst za: em.kielce.pl