Wakacje dla Służby Liturgicznej

Zbliżają się wakacje. Podobnie jak w ubiegłych latach organizowany jest letni wypoczynek dla Służby Liturgicznej naszej diecezji (ministranci, lektorzy i schole). W tym roku zapraszamy do udziału w wakacyjnym wypoczynku nad morzem do Wisełki koło Międzyzdrojów.

Miejsce: Ośrodek Rehabilitacyjno - Wczasowym „Bielik" w Wisełce. Ośrodek jest położonyw odległości 1500 m od morza, droga prowadzi przez teren Wolińskiego Parku Narodowego z tematycznymi tablicami poglądowymi, trasami turystycznymi. Z obiektu jest bezpośrednie zejście nad czyste i malownicze jezioro Wisełka. Ośrodek posiada: kompleks boisk sportowych, korty tenisowe; boiska do piłki nożnej, siatkówki, stanowiska do koszykówki, ścianę wspinaczkową, 2 baseny odkryte, plac zabaw, stoły do ping ponga, rozległy teren do zabaw w podchody i gry terenowe.

Strona internetowa tego ośrodka: www.bielik-wiselka.pl

Termin: wyjazd 29 czerwca 2015 r. o godz. 20.00 (parking przy stadionie Korona Kielce, ul. Ściegiennego 8) do 10 lipca 2015 r. (powrót do Kielc w godzinach porannych).

Koszt wypoczynku wynosi 850 zł. od uczestnika i obejmuje zakwaterowanie, pełne wyżywienie (3 posiłki), zwiedzanie okolicznych miejscowości, ubezpieczenie oraz przejazd autokarami do Wisełki i z powrotem. Turnusy prowadzi wyspecjalizowana kadra opiekunów oraz klerycy WSD Kielce i ratownik wodny.

Karty kwalifikacyjne uczestników wypoczynku będą do pobrania na stronie www.ministranci.info.pl lub w Kurii. Przy pobraniu karty należy wpłacić zaliczkę 100 zł. na konto podane na stronie ministranckiej z dopiskiem „turnus”. Ostateczny termin składania wypełnionych kart mija 15 czerwca 2015 r.!!! Karty należy dostarczyć do Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Ilość miejsc jest ograniczona.

Prosimy Księży Proboszczów, księży opiekunów Służby Liturgicznej, katechetów o zainteresowanie Służby Liturgicznej tą propozycją. Jeśli to możliwe prosimy poinformować rodziców w ogłoszeniach parafialnych.

Szczegółowe informacje można uzyskać u Diecezjalnego Moderatora Duszpasterstwa Służby Liturgicznej. Kontakt: ks. Mariusz Kałka mail: lso.kielce@gmail.com, tel.: 793-770-020.

Ks. kan. Dariusz Gącik
WIKARIUSZ GENERALNY