Wakacyjne czuwanie Wspólnot Margaretkowych

W piątek, 21 sierpnia 2020 r. odbyło się kolejne czuwanie modlitewne Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej, któremu patronowała bł. Franciszka Siedliska - założycielka zgromadzenia Sióstr Nazaretanek.

Czuwanie rozpoczęło rozważanie o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek, którego zwieńczeniem i dopełnieniem było nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Następnie wysłuchaliśmy konferencji ks. Krzysztofa Toboły - organizatora czuwań, podczas której przybliżył zebranym realia życia bł. Franciszki Siedliskiej, która pomimo niezbyt przychylnego nastawienia rodziny do religii chrześcijańskiej stała się filarem zgromadzenia zakonnego Sióstr Nazretanek. Po konferencji wspólnie odmówiliśmy Litanię do bł. Franciszki.

O godzinie 21.00 rozpoczęliśmy Mszę św. koncelebrowaną w intencji o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Mateusz Durdek - wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej. W homilii zwrócił uwagę na szczególny aspekt posługi Apostolatu Margaretka zwracając się do zebranych słowami: „Dziękuję Wam, którzy należycie do Wspólnot Margaretkowych, że nie tylko modlicie się o nowe powołania, ale również dbacie o powołania.”

Podczas czuwania przyrzeczenie modlitwy w intencji Ks. Michała Kościańskiego złożyła nowopowstała Wspólnota Margaretkowa.

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęliśmy Adorację Najświętszego Sakramentu. Modliliśmy się także Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Czas adoracji zakończyło błogosławieństwo lourdzkie i kompleta.

W czuwaniu wzięli udział wierni i kapłani z parafii:
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach - Ks. prałat Grzegorz Pałys
- pw. Św. Józefa w Kielcach - Ks. Michał Kościański
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach - Ks. Łukasz Duraj
- pw. Matki Bożej Bolesnej w Uniejowie - Ks. Władysław Ogonowski
- pw. Św. Idziego w Tczycy - Ks. Krzysztof Toboła
- pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Strawczynie
- pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szańcu
- pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Busku-Zdroju
- pw. Bożego Ciała w Busku-Zdroju
- pw. Św. Marii Magdaleny w Dobrowodzie
- pw. Św. Władysława w Szydłowie
- pw.Św. Jakuba Apostoła w Szczaworyżu
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach
- pw. Św. Wawrzyńca w Michałowie
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu-  Ks. Andrzej  Michniewski (diecezja sosnowiecka)
- pw. Narodzenia NMP w Szreniawie (diecezja sosnowiecka)
- Ks. Marek Dumin – student z Rzymu
- Ks. Janusz Stach - kustosz Regionalnego Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach

21 września 2020 r. obchodzić będziemy 5 rocznicę rozpoczęcia naszych spotkań modlitewnych
w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w modlitewne dziękczynienie za 5 lat wzajemnego ubogacania się
modlitwą i obecnością.