Warsztaty formacyjne dla młodych księży

W dniach 8-10 lutego 2021 r. odbywają się warsztaty formacyjne dla młodych księży (wyświęconych w latach 2006-2020) pt.: „Kościół Świadomy Celu”. Warsztaty przebiegają metodą online. Oprócz młodych księży uczestniczą w nich także księża biskupi Jan Piotrowski i Andrzej Kaleta.

Warsztaty prowadzą osoby działające we Wspólnocie „Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea”, zaangażowane w akcję ewangelizacyjną „Przystanek Jezus”: o. Krzysztof Czerwionka CR, Mateusz Gromek i Wioletta Bałtrukiewicz. Codziennie księża gromadzą się przed monitorami komputerów o godz. 19.00 na wspólną modlitwę Liturgią Godzin. Następnie odbywa się wykład, praca w grupach i podsumowanie. Po krótkiej przerwie ma miejsce druga część warsztatów.

Warsztaty formacyjne należą do tzw. permanentnej formacji kapłańskiej, do której zobowiązany jest każdy ksiądz po przyjęciu święceń. Zwykle odbywały się one w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach. W tym roku – ze względu na pandemię koronawirusa – odbywają się online.

xmhas