Wdzięczność wyrasta z serca szlachetnego - spotkanie Przyjaciół i Sympatyków WSD

W sobotę, 10 stycznia 2015 r. odbyło się spotkanie opłatkowe Grona Przyjaciół i Sympatyków Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Członkowie tego stowarzyszenia otaczają swoją modlitwą i wspierają materialnie nasze Seminarium. Dzięki ich trosce alumni mogą kształcić się i rozwijać na drodze odkrywania powołania do kapłaństwa.

Członkowie Grona wraz z alumnami i ich rodzicami zebrali się w Bazylice Katedralnej o godz. 11.00 na wspólnym kolędowaniu prowadzonym przez seminaryjny zespół „Kerygmat”. Pół godziny później rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, który dziękował Bogu za wszystkich dobrodziejów naszego domu.

W homilii Pasterz diecezji kluczem do świętości określił przyjaźń i towarzyszące jej braterstwo, a jej fundamentem powinna być miłość, która – według słów św. Pawła –„nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą”. W centrum tej miłości jest Chrystus, zawsze pochylający się nad człowiekiem, zwłaszcza słabym i potrzebującym.

Ks. kan. dr Adam Perz, opiekun Grona Przyjaciół i Sympatyków kieleckiego Seminarium, w słowie końcowym przypomniał, iż wdzięczność wyrasta z serca szlachetnego. Takie też serca, pełne troski i szlachetnych uczuć, cechują naszych dobroczyńców. Wyrazem wdzięczności – podkreślił ks. Perz – za każdą ofiarowaną złotówkę jest dzisiejsze spotkanie oraz codzienna modlitwa alumnów.

Po Mszy św. w seminaryjnym refektarzu uczestnicy spotkania połamali się opłatkiem składając sobie życzenia. Był to także czas rozmów z alumnami i księżmi przełożonymi na temat działalności WSD.

Kolejna część spotkania miała charakter kulturalny: przedstawienie jasełkowe w wykonaniu alumnów roku V, sprawozdanie z działalności seminaryjnego Koła Historycznego oraz koncert zespołu „Kerygmat”.

Sobotnie spotkanie to kolejna znakomita okazja, by wyrazić ogromną wdzięczność tym wszystkim, którzy wspierają diecezjalną uczelnię. Ową wdzięczność wspólnota seminaryjna wyraża także poprzez pamięć o naszych dobrodziejach przed Bogiem, zarówno przy okazji codziennej modlitwy południowej, jak również w ramach Mszy św. sprawowanej w khościele Trójcy  Świętej w każdy I czwartek miesiąca.

Al. Patryk Kundera
WSD Kielce