Wielki Tydzień w Brazylii

Na nasz adres dotarła relacja z Wielkiego Tygodnia przeżywanego w dalekiej Brazylii, gdzie posługę misyjną sprawuje nasz rodak – ks. Piotr Pochopień. Zachęcamy do lektury.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Wielki Tydzień to czas zadumy, czas szczególnej modlitwy, czas na nowo odkrycia sensu życia w Bogu. Moi parafianie przygotowali Misterium Męki Pańskiej, które można obejrzeć wchodząc na mój Facebook. Przesyłam kilka zdjęć z tego przedstawienia.

Na Grobie Pańskim można dojrzeć zdjęcia osób - jest to symbol. W tym roku zakazano umycia nóg w Wielki Czwartek, dlatego są to zdjęcia mężczyzn którzy zmarli w tym roku w parafii – „Nie mogliśmy umyć nóg żywym - więc Jezus Chrystus umywa nogi w niebie naszym bliskim zmarłym”.

Na zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pańskiego życze wszystkim, abyśmy nigdy nie tracili nadzeji - Jezus Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja

Z pamięcią w modlitwie

ks. Piotr Pochopień