Wielkopostny Dzień Skupienia KSM-u

W sobotę, 9 kwietnia 2022 r. w parafii św. Piotra i Pawła w Stopnicy odbył się Dzień Skupienia Wspólnot Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pod hasłem: „Miłość jest doskonałym wypełnieniem prawa.” W spotkaniu uczestniczyło blisko 100 osób.

Spotkanie rozpoczęło się w klasztorze Księży Sercanów, gdzie młodzi wysłuchali konferencji miejscowego proboszcza, kolejno był czas adoracji Najświętszego Sakramentu i Spowiedzi Świętej. Następnie młodzi wyruszyli w stronę kościoła parafialnego rozważając stacje Drogi Krzyżowej.

Centralnym punktem dnia była Msza św. celebrowana przez zgromadzonych asystentów parafialnych KSM. W homilii ks. Mateusz Szostak, asystent parafialny KSM w Stopnicy, wskazał na właściwe rozumienie prawa, które nie jest tylko ograniczeniem człowieka, ale nade wszystko wyrazem miłości. W ten sposób omawiane podczas formacji diecezjalnych normy prawne dane nam przez Kościół przestają być tylko ograniczaniem człowieka, a ukazują miłość jaką Bóg żywi względem człowieka.

Na zakończenie udaliśmy się do remizy OSP na wspólny posiłek. Był to także czas składania świątecznych życzeń i budowania wspólnoty międzyoddziałowej.

W spotkaniu wzięli udział KSMowicze z parafii:

· Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju

· Św. Bartłomieja Ap. w Chęcinach