Wierni szli w III Dekanalnej Drodze Krzyżowej

Z Działoszyc do Stradowa przeszła w niedzielę, 20 marca, III Dekanalna Droga Krzyżowa. Wierni pokonali 13 kilometrów w intencji pokoju i trzeźwości narodu.

Droga Krzyżowa rozpoczęła się o godzinie 17.00 w kościele Świętej Trójcy w Działoszycach. W modlitewnej wędrówce wzięło udział kilkaset osób.

– Wypraszamy dar pokoju dla Ukrainy w tym trudnym czasie. Jednocześnie modlimy się o trzeźwość dla naszego narodu – tłumaczył ks. Marian Fatyga, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu.

Rozważania na czternastu stacjach Drogi Krzyżowej prowadzili anonimowi alkoholicy. Wierni zatrzymywali się przy miejscowych krzyżach i kapliczkach. Późnym wieczorem uczestnicy dotarli do kościoła św. Bartłomieja w Stradowie.

Przypomnijmy, że poprzednie dwie modlitewne wyprawy szły z Działoszyc do Skalbmierza i Dzierążni.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć