Wizytacja i zakończenie Odpustu Wiślickiego

W niedzielę, 11 września 2022 r. Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta dokonał Wizytacji Kanonicznej w parafii Narodzenia NMP w Wiślicy. Było to także zakończenie Wielkiego Odpustu Wiślickiego.

Biskup Andrzej Kaleta spotkał się z grupami parafialnymi, udzielił błogosławieństwa dzieciom i młodzieży. W czasie Mszy św. o godz. 12.00, przy udziale orkiestry OSP, Ksiądz Biskup wysłuchał  sprawozdania ks. proboszcza Andrzeja Waligórskiego, będącego podsumowaniem ostatnich lat życia parafii – jej radości i trosk.

W czasie homilii hierarcha podkreślił jak ważna jest w dzisiejszym świecie troska o rodzinę, o Kościół w jego wymiarze materialnym i duchowym. – Każdy z nas jest odpowiedzialnym za Kościół i jest Kościołem. Potrzeba jedności, ale również zaangażowania w chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży – mówił bp Andrzej Kaleta, który również podkreślił, że „istnieje pilna potrzeba przekazywania wiary. Rodzice dziadkowie maja być pierwszymi wychowawcami wiary”.

W ramach wizytacji bp Kaleta nawiedził cmentarz parafialny, gdzie wspólnie z wiernymi pomodlił się w intencji zmarłych tam spoczywających.

Na zakończenie, w podsumowaniu Wizytacji, bp Andrzej Kaleta nakreślił najważniejsze kierunki dalszej pracy. Należą do nich: troska o młodzież i dzieci, troska o tradycje Kościoła i Jego dobre imię.

Poprzednia Wizytacja Kanoniczna w parafii w Wiślicy miała miejsce w 2016 r. Wtedy parafię wizytował Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

tekst za: parafiawislica.pl

>> Galeria zdjęć