„A wy za kogo mnie uważacie?” - Rekolekcje powołaniowe na „Wyspie"

Czas wakacji to dla ludzi młodych także czas na podejmowania decyzji związanych ze swoją przyszłością. Koło Powołaniowe naszego Seminarium w dniach od 1 do 4 sierpnia 2022 r. zorganizowało rekolekcje powołaniowe, które odbyły się na „Wyspie” w Budzyniu koło Buska-Zdroju.

Tematem przewodnim tego czasu były słowa Chrystusa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Mateusza: „A wy za kogo mnie uważacie?” (Mt 16,15).

Uczestnicy rekolekcji mieli okazję udziału w konferencjach tematycznych, wygłoszonych m.in. przez: ks. prof. Marcina Kowalskiego, ks. Marka Bladego, ks. Marcela Musiała, ks. Tomasza Chowańca i ks. Dawida Dzienniaka. Odwiedzili karmelitańskie Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach, a także udali się na szlak turystyczny.

Poprzez rozważanie Pisma Świętego, modlitwę, codzienną Mszę Święta, jak również przez braterskie spotkania, odkrywali dobroć i miłość Pana Boga i doświadczali jego obecności.

W tym szczególnym czasie dla młodych ludzi, pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań do służby Bożej w Kościele. Niech dobry Bóg wzbudza ziarna powołań, które hojnie rozsiewa na roli Kościoła.

al. Maciej Żywot
WSD KIELCE