Wyjątkowe uroczystości w Piekoszowie

Poświęcenie kaplicy wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu, wprowadzenie relikwii bł. Stefana Wyszyńskiego i Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego złożyły się na Uroczystości Odpustowe w Piekoszowie.

Do tych wydarzeń w tym roku parafia przygotowała się przez trzydniowe rekolekcje poprowadzone przez ks. Jerzego Jastrzębskiego, członka komisji beatyfikacyjnej kard. Stefana Wyszyńskiego.

Przez cały dzień Odpustu, w czwartek 8 września 2022 r. Słowo Boże głosił ks. Krzysztof Sochacki, proboszcz parafii w Tarczku. Kaznodzieja zachęcał do kontemplacji Jezusa Eucharystycznego w swoim życiu, często odwoływał się także do Medjugoria, gdzie przez 2 lata posługiwał. O godzinie 17.15 rozpoczęła się modlitwa różańcowa oparta o myśl bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Bezpośrednio po różańcu, o godzinie 18.00 rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, którą koncelebrowali: ks. dr Adam Perz, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Kielcach, ks. proboszcz Zygmunt Kwieciński oraz kapłani rodacy: ks. Zbigniew Szewczyk, ks. Dariusz Snochowski, ks. dr Mirosław Kowalski a także proboszcz parafii w Chełmcach ks. Stanisław Malec.

W procesji wprowadzone zostały także relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego, które zostały uroczyście odebrane z Instytutu Prymasowskiego w Częstochowie przez delegację w czasie parafialnej pielgrzymki na Jasną Górę w dniu 6 września br.

Ksiądz Biskup w wygłoszonej homilii przypomniał, że „nie kto inny, ale to Maryja w naszym chrześcijańskim życiu prowadzi nas do Jezusa Chrystusa, i dlatego też ona jest nam potrzebna jako Matka Kościoła, Matka dobrej rady, Matka miłosierdzia, Pocieszycielka strapionych i Królowa Pokoju”. I dodał, że „kiedy człowiek tak jak Maryja powierza się Bogu w całkowitym zaufaniu, nic nie traci ale wszystko zyskuje”. Na zakończenie Eucharystii ksiądz proboszcz wyraził wdzięczność parafianom i pielgrzymom za świadectwo wiary jakie w swoich codziennych troskach składają czciciele Matki Bożej Miłosierdzia.

Po Mszy św. słowo do zgromadzonych skierował Piotr Ciołkiewicz, prezes Stowarzyszenie Communita Regina della Pace, który przekazał na ręce Księdza Biskupa certyfikat włączający piekoszowską parafię w poczet ponad 70 miejsc na świecie, w których trwa nieustanna modlitwa o pokój. Następnie odbyła się procesja eucharystyczna wokół Sanktuarium oraz śpiew dziękczynnego Te Deum laudamus. Zgromadzeni wierni przyjęli błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem z rąk Księdza Biskupa. Następnie kanclerz Kurii ks. Adam Perz odczytał dekret ustanawiający kaplicę całodziennej adoracji Jezusa Eucharystycznego pw. bł. Stefana Wyszyńskiego, która znajduje się w wieży południowej piekoszowskiego Sanktuarium.

W uroczystej procesji asysta przeszła do nowej kaplicy, aby tam Ksiądz Biskup zainaugurował wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji wykonanej specjalnie dla piekoszowskiego Sanktuarium w pracowni znanego artysty Mariusza Drapikowskiego oraz odmówił modlitwę o pokój, która zanoszona jest na całym świecie we wspomnianym dziele Communita Regina della Pace.

Kaplica wypełniła się wiernymi, którzy zanosili swoje modlitwy przez Najświętszym Sakramentem do godziny 22:00. Adoracja w piekoszowskim Sanktuarium będzie rozpoczynała się codziennie po Mszy Świętej porannej o 7.00 i będzie trwała do godziny 18.00. W każdą niedzielę rozpocznie się po Mszy godzinie o 12:00 i potrwa do godziny 18:00. Zapraszamy parafian i pielgrzymów.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom oraz zgromadzonym na wspólnym dziękczynieniu parafianom, pielgrzymom, siostrom ze Zgromadzenia De Notre Dame, ministrantom, lektorom, strażakom, oraz zaangażowanym w oprawę tej pięknej liturgii.

Niech Maryja, Matka Miłosierdzia i Królowa Pokoju wyprasza wszystkim wszelkich potrzebnych darów!

tekst za: parafiapiekoszow.pl

>> Galeria zdjęć