Wyruszył kolejny transport z pomocą humanitarną Caritas w ramach akcji „Paczka dla Ukrainy”

W dniu 19 maja  2022 r. w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas „Paczka dla Ukrainy” z magazynu Caritas w Kielcach do magazynu centralnego w Tryńczy k. Jarosławia wyjechał transport zawierający paczki z pomocą humanitarną.

Wysłanych zostało 276 kartonów wypełnionych  żywnością z długim terminem ważności, środkami czystości i artykułami chemicznymi o łącznej wadze ok. 5 ton. W paczkach znalazły się rzeczy przygotowywane przez parafie, szkoły i osoby indywidualne, zgodnie z proponowanym wykazem uwzględniającym rzeczy najbardziej potrzebne mieszkańcom doświadczonej wojną Ukrainy. Zebrane paczki z Tryńczy, korytarzami humanitarnymi, zostaną bezpośrednio przewiezione na Ukrainę, by wesprzeć potrzebujących. Szacujmy, że jedna paczka zawiera ok. 18 kg produktów i pozwoli zabezpieczyć podstawowe potrzeby bytowe w rodzinie przez ok. tydzień.

Akcja „Paczka dla Ukrainy” rozpoczęła się na początku marca br. i spotkała się z dużym odzewem ze strony wielu księży proboszczów i parafian. Do akcji chętnie dołączali również indywidualnie mieszkańcy innych parafii, w których zbiórka nie była prowadzona oraz młodzież Szkolnych Kół Caritas. Pod koniec kwietnia w ramach tej akcji przekazaliśmy już ponad 500 paczek (ok. 9 ton), które zebrane zostały w południowej części diecezji kieleckiej. Planowane są kolejne transporty w ramach akcji „Paczka dla Ukrainy”, dlatego zachęcamy do włączenia się w to dzieło pomocy Ukrainie. Specjalne kartony można odbierać w wyznaczonych placówkach Caritas Kieleckiej i tam przynosić już wypełnione, zgodnie z załączoną instrukcją. Można też bezpłatnie wysłać paczki poprzez InPost.

Szczegółowe informacje - TUATAJ.