Wyruszyli rowerami na Jasną Górę

227 pielgrzymów wyruszyło do Częstochowy na rowerach spod kościoła świętego Maksymiliana w Kielcach. Przed nimi cztery dni i ponad 250 kilometrów drogi. Pielgrzymka w tej formie odbywa się już po raz jedenasty.

Od samego rana pod świątynią na osiedlu KSM gromadzili się rowerzyści, gotowi do drogi na Jasną Górę. Każdy otrzymał kamizelkę odblaskową oraz pamiątkowy znaczek. Po błogosławieństwie Księdza Biskupa Andrzeja Kalety, o godzinie 8.30 pątnicy wyruszyli w drogę.

Dziś (16 sierpnia) pielgrzymi dojadą do Wiślicy, gdzie o godzinie 20:30 odbędzie się wieczorna Msza Święta. Przewodniczył jej będzie Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Podczas pierwszego dnia, XI Rowerowej Pielgrzymki Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę pielgrzymi zatrzymają się m.in. w Kaczynie, Pierzchnicy, Chmielniku, Szańcu i Busku-Zdroju. Na Jasną Górę wjadą w sobotę, 19 sierpnia.

tekst za: emkielce.pl

>> Galeria zdjęć