Z różami i... palmami w ręku uczcili w Złotej św. Ritę

W Niedzielę Palmową, 24 marca 2024 r. o godz. 18.00 w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej w Złotej Pińczowskiej odbyło się kolejne nabożeństwo do św. Rity.

Przybyło bardzo wielu czcicieli św. Rity z Parafii Złota, jak również z innych wspólnot parafialnych: Łopuszna, Wielebnowa, Snochowic, Strawczyna, Rudy Strawczyńskiej, Zagnańska, Kazimierzy Wielkiej, Domaszowic, Kielc, Jurkowa, Młodzaw, Pełczysk, Probołowic, Wiślicy, Sokoliny, Chrobrza, Stopnicy, Szczaworyża, Pińczowa, Zagości, Buska-Zdroju, Czarnocina, Słomnik, Krakowa, Warszawy, Gdańska i Władysławowa.

Mszy świętej i nabożeństwu przewodniczył ks. dr Grzegorz Kaliszewski – proboszcz parafii. W kazaniu ks. Proboszcz odwołując się do Liturgii Słowa i postaci św. Rity zachęcał wszystkich do kultywowania w swoim życiu daru umiłowania Nabożeństwa do Męki Pańskiej, połączonego z pragnieniem owocnego przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Wzorem może być dla nas św. Rita. – To ona bezgranicznie zaufała Panu Bogu i spełniło się jej największe marzenie. Mogła wstąpić do klasztoru – mówił ks. Kaliszewski.

Ks. Proboszcz zaznaczył, iż obecność św. Rity w Złotej sprawia, że kościół staje się coraz piękniejszy. – Nie byłoby malowania kościoła, oświetlenia kościoła wewnątrz i na zewnątrz, odwodnienia kościoła, położenia pięknego chodnika z kostki brukowej wokół kościoła, mobilnego ogrzewania kościoła, umeblowania prezbiterium, ekranu ledowego do wyświetlania pieśni, umeblowania i malowania zakrystii i prac, które trwają z budową nowego marmurowego ołtarza w prezbiterium, ambony i chrzcielnicy – gdyby nie św. Rita, która pobudza nasze serca do troski, wrażliwości i odpowiedzialności za Dom Boży, w którym się modlimy – dodał ks. Kaliszewski.

W czasie nabożeństwa do św. Rity zostały odczytane liczne prośby i poświęcone róże – symbol miłości i nadziei na przezwyciężenie trudnych, a czasami beznadziejnych sytuacji w życiu.

Na zakończenie ks. Proboszcz podziękował licznie przybyłym czcicielom św. Rity i zaprosił na kolejne nabożeństwo do św. Rity – 24 kwietnia (środa) o  godz. 18.00.