Za nami 65 czuwanie w Nowym Korczynie

W dniu 4 stycznia 2022 r. odbyło się 65 czuwanie ku czci św. Kingi. Parafianie, przybyli pielgrzymi i goście słuchali Słowa Bożego. Wszyscy chętni mieli również możliwość przystąpienia do Sakramentu pokuty i pojednania.

Nasze czuwanie rozpoczęliśmy o godz. 17.00 adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy. Modliliśmy się także śpiewając kolędy, pastorałki i pieśni poświęcone naszej Patronce. O godzinie 18.00 odśpiewaliśmy pieśń „Gaude Mater Polonia”. Tradycyjnie odbyło się błogosławieństwo wody i soli, których symbolika nawiązuje do życia św. Kingi. Nasze szczególne prośby i intencje przedstawiliśmy św. Kindze modląc się słowami litanii, której treść jest nam dobrze znana. Następnie modliliśmy się Tajemnicami Radosnymi Różańca Świętego, powierzając naszej Patronce nasze życie, wszystkie nasze codzienne trudy.

O godz.19.00 uczestniczyliśmy w Eucharystii. Ewangelia z pierwszego wtorku miesiąca ukazała nam spotkanie apostołów Andrzeja i Piotra z Jezusem: «Nauczycielu – gdzie mieszkasz?». Odpowiedział im: «Chodźcie, a zobaczycie». Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego (J 1, 38-39). Diecezjalne Sanktuarium św. Kingi jest miejscem, w którym w szczególny sposób doświadczamy obecności Chrystusa i chcemy pozostać z Nim także w innych miejscach i wydarzeniach naszego życia. Tutaj możemy na nowo odkryć gdzie mieszka Pan, poprzez spowiedź, Eucharystię, modlitwę, medytację słowa Bożego w ciszy tej świątyni przed Najświętszym Sakramentem, przy relikwiach św. Kingi.

Naszą modlitwę zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim, w którym zwracamy się do naszej Matki, Maryi: „Jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam".

Uczestnicy mogli zabrać ze sobą także kolejny numer pisma „Szczypta Soli", redagowanego w naszym sanktuarium z myślą o tych, którzy nie mogli przybyć na czuwanie. Św. Kingo, chcemy Cię naśladować. Pomóż nam odkryć na nowo, gdzie mieszka Chrystus i pozostać u Niego na zawsze.

ks. Paweł Majewski
KUSTOSZ DIECEZJALNEGO SANKTUARIUM ŚWIĘTEJ KINGI W NOWYM KORCZYNIE